Kammeri Kool

tervist_edendav_kool_logo

Kammeri Kool liitus tervist edendavate koolidega õppeaastal 2010/11.

Meie ülesandeks on aidata koolinoortel leida oma sisemine tasakaal läbi õppetöö ja spordi ning arendavate huvitegevuste.

KAMMERI KOOLI TERVISEMOTO: Terake tarkust, tükike tervist, topsitäis sporti ja klassitäis rõõmu!

TERVISE EDENDUSEST

Öeldakse, et tarkus - tarviline vara, ent samahästi võib öelda tervis - tarviline vara. Tervist edendav kool paneb need kaks kokku ja tulemuseks on rõõmus, terve ja loomulikult arenenud laps või noor.

Põhimõte on lihtne - koolikeskkond tuleb kujundada selliseks, et kõigil, alustades õpilastest ja lõpetades õpetajate, direktori ja kokaga, oleks koolis meeldiv olla ja töötada. Meeldiv selles mõttes, et sada pisiasja, millest koosneb kooli olme nagu:

• inimsuhted,
  • tunniplaan ja koolikord,
  • kooli ruumid ning sisustus,
  • valgustus, õhk,
  • toitlustus jne.

Tervise edendamine koolis on tunnustatud viis tegutsemiseks, kus rakendatakse süstemaatilist plaani kõigi õpilaste ja töötajate tervise, heaolu ning sotsiaalse kapitali arendamiseks. Tervise edendus koolis, hea tervis, hariduslikud saavutused ja kooli lõpetamine on omavahel seotud. Seda näitab nii elu kui arvukad erinevad uuringud.

Tervist edendavates koolides on täheldatud kogu koolikollektiivi tervise ja heaolu paranemist. Ümberkaudse kogukonna osana on kool üks nendest asutustest, mis aitab vähendada tervisealast ebavõrdsust. Koostöö teiste asjakohaste valdkondadega, näiteks noorte-, sotsiaal- ja keskkonnapoliitika ning säästva arenguga, on hädavajalik.